2. První den

22. prosince 2007 v 15:29 | Tinna |  Co je na tom, že jsem mladší??
,,Tak se mějte hezky a nezapomeňte psát!!" hrdě k sobě tiskla matka dvě své dcery. Nikdo by ovšem neřekl, že to vůbec dcery jsou, jelikož každá byla úúplně jiná.
Jedna-ta menší, byla na první pohled křehká blondýnka se zvláštníma očima. Ta druhá byla její pravý opak-černé vlasy a černé oči. Na první pohled byla vyšší a jistě i starší.
,,Shalimar...A ty se pěkně drž sestry a žádné vylomeniny..." přikázala matka své mladší dceři. Dcera otráveně protočila oči, za což si vysloužila pohlavek od otce a obrátila se směrem k vlaku.
,,Už půjdeme??" zeptala se natěšeně.
,,Jo.." vzdychla otráveně celá rodina. Shal si všimla zvláštních kluků-dva byli černovlasí a jeden z nich docela hezkej, a dva měli celkem světlé vlasy a jeden z nich byl příšerně tlustej.
,,...Jo, Shalimar??" dokončila matka. Shal jen nepřítomně pokývala hlavou na znamení souhlasu a spolu se sestrou se vydali uhnat nějaké kupé.
Našli ho až uplně na konci vlaku. Sedli si a Shalimar začal pozorovat krajinu za okny. Lexa si položila hlavu na sklo a pomalu usínala.
,,Co tu jako děláte?? Tohle je NAŠE kupé!" ozvalo se ode dveří. Shalimar se tam podívala ony čtyři kluky. Těm dvou černovlasým šlehali z očí přímo blesky.
,,Jo?? Jak vaše kupé, když musíte taky nastupovat do prváku jako my??"odpověděla klidně Lexa. Zato Shalimar se hned vedla postavila se před kluky.
,,Není tady ta tvoje kámoška nějaká malá??" posměšně si Sirius změřil Shal. Shal si naoplátku změřila jeho:,,Nejsi ty nějakej moc velkej na prváka??"
,,Neotravuj, spratku!" utrhl se na ni James. Shalimar ovšem ještě nedomluvila:,,Copak?? Rodiče vás nepustili už v jedenásti?? Tolik se o vás báli??"
,,Jo...To sotva..." zamumlal neslyšně Sirius. Shalimar se na něj podivně podívala.
,,No super...Kde jsme to skončili?? Jo..vlastně..." vzpomněla si Lex:,,Tohle je NAŠE kupé!! A ne vaše!" dodala triumfálně.
,,To je NAŠE!!" vyštěkli všichni kluci naráz.
,,NAŠE!!" nedali se holky.
,,naše!"
,,Naše!!"
,,Naše!!"
,,NAŠE!!"
,,NAŠE!!!!!!"
,,Naš..."
,,Buďte zticha!!" přerušil je hlas ode dveří. Stála tam vysoká dívka, která se hodně podobala Lexe. Prvně pohledem prohlédla bitevní pole a pak očima zastavila u Siriuse:,,Ty krvezrádče! Koukej vypadnout!!"
,,Ne!" trval na svém Sirius. Bella se naštvala:,,Jestli ti paměť už neslouží, jsem primuska, takže..." James rychle Siria a kluky z kupé odtáhl. Holky(a tím myslím všechny tři) se za nimi triumfálně dívali.
,,Dik!" poděkovala jí hned Lexa, Shalimar však ani nehnula brvou.
,,Shalimar! Poděkuj! Dělej!"zařvala na Shal, ta však jen vzpurně pohodila vlasy.
,,Tak tu neotravuj a di taky!" přikázala ji nahlas Bellatrix. Shal odkráčela s hrdě vstyčenou hlavou ven z kupé a přitom za sebou nezapomněla fláknout dveřmi.
Tak fajn, projdu se aspoň trošku po vlaku, pomyslela si a vzala to rovnou tam, kde seděli Poberti.
,,Copak?? Sestřenka tě taky vyhodila??" ozvalo se za ní. Otočila se a spatřila nejvyššího z nich, Siriuse.
,,Ne, vlastně jo, nechtěla jsem se jí totiž omluvit" prohodila jakoby nic a odkráčela pryč. Sirius se za ní ještě podíval, pak se ale otočil ke klukům a dál plánovali další lumpárny...
...,,Teď vás náš Moudrý klobouk rozřadí do čtyř kolejí: Nebelvíru, Havraspáru, Mrzimoru a Zmijozelu. Ke stoličce budete přistupovat jednotlivě a postupně podle toho, jak vás budu vyvolávat!!"
Pomalu prošli celou Síní, přičemž Shal mohli oči z důlků vypadnout! Lexa se tvářila kameně jako vždy a kluci dělali, jako by jim to tu všechno patřilo.
,,Black Sirius!" jen co klobouk dosedl na hlavu, už se ozvalo:,,NEBELVÍR!!"
Sirius si šel rychle sednout, snad aby si to klobouk nerozmyslel. Jeho sestřenice obě pochopitelně skončily ve Zmijozelu.
Nějaká Lilian Evanesová šla taky do Nebelvíru.
,,Foxová Shalimar!" ozvalo se vzápětí. Letos tu měli mimořádně málo prváků´.
,,Tak co s tebou??" ozvalo se jí v hlavě. Pomalu na stoličce nadskočila, pak se ale uklidnila:,,Nevím...Já bych jen nechtěla do Zmijozelu...Tam je to prý strašný!" odpověděla mu.
,,No, to prý skutečně je...Jsem pěkný čertík, jen co je pravda...Vyvádíš spoustu lumpáren...Ale...NEBELVÍR!!" zařval na celou síň a nebelvírksý stůl začal tleskat.
Shalimar už si ho chtěla sundat, když se jí v hlavě ozvalo:,,A běž si sednout k tomu klukovi, co na tebe tak zírá!! Je pro tebe ten pravý!"
Sotva dosedla na své místo vedle Siria, už se ozvalo:,,Gregory Antonhy!" ten šel do Mrzimoru a další dva po něm do Havraspáru.
Pak, když už to Shal skoro přestalo bavit, se konečně dostali k písmenu L.
,,Lupin Remus!" To je ten kamarád Siriuse, přiměla si SHalimar. Ten šel taky do Nebelvíru.
A dkyž už to opravdu nebylo pro nikoho k vydržení,ačkoliv to šlo celkem rychle, dostali se k P.
,,Piercová Alexandra!" Lexa klidně dosedla na stoličku a nechala si na hlavu posadit klobouk.
,,Tak co s tebou?? Moc dobře vím, že jsi sestra Shalimar..." Lexa údivem málem pootevřela pusu-vždyť tohle má zůstavat tajemstvím?!!??!! Nechce, aby ji spojovali s ní...
,,Nepřemýšlej o ní takhle...Ješt přijde doba, kdy za ní budeš moc vděčná..."
Chvíle napětí, a pak:,,....NEBELVÍR!!" Lexa si sedla naproti své sestřičky, bay je spolu někdo náhodou nespojoval.
,,Pettigrew Petr!" Další kámoš Remuse a Siriuse, prolétlo hlavou Shal.
,,Nebel..vír!" zachroptěl soudce.
,,Potter James!"
Chvíli bylo zase ticho, jako by Moudrý klobouk sbíral síly na to rozhodnutí:,,Nebelvír!" řekl.
Pak byli ještě nějací kluci a i nějaké hoky, ale ty už nikoho nezajímali...Shal upoutal svým vzhledem jen jakýsi Snack, Spane, Snape...
...,,COŽŽEE!!! Já mám pokoj s tebou??" rozkřikla se na svou sestru Lexa přes celou chodbu.
,,A co mám jako dělat??" obrátila Shal zase oči vsloup.
,,Odstěhuješ se na pohovku ve společce!" plácla Lexa. Shalimar se na ni udiveně podívala.Cožžeee??
,,No??Co tak koukáš?? Běž! Tady máš peřinu!" vykopla svou sestru z pokoje. Protože jich bylo enormně málo, měli pokoje jen po dvou nebo třech, vyjímečně po čtyřech.
Shal pomalu sešla po schodech dolů a posadila se do křesla. Tak tohle opravdu nečekala...
,,Co tady děláš??" ozvalo se ze tmy. Shalimar zamžourala do tmy a naokamžik, jako by měla oči kočičí..
,,Coby? Jdu spát.." odvětila smutně.
,,Ty jako nemáš pokoj??" ozvalo se zase ve tmě. Shal dělala, jakoby nikoho neviděla, ve skutečnosti ale moc dobře věděla...
,,Ne, nemám, sestřička mě z něho vykopla...A vy už si ten neviditelnej plášť můžete sundat, já vás vidím!" informovala je. Kluci ze sebe zaraženě sundali plášť a bezeslova se vydali nahoru do ložnice.
,,A abyste se zeptali, jestli nechci jít nahoru s váma, to ne, že??" zašeptala uraženě Shal a přesunula se na pohovku. bezeslova si lehla a jen díky velké únavě po clouhé době usnula...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Sunmoon | E-mail | Web | 22. prosince 2007 v 23:03 | Reagovat

Pěkný, Lexe je na ségru milá...

2 pepenka5 | E-mail | Web | 28. prosince 2007 v 15:19 | Reagovat

lexa je taká miláá... =D

www.pepenka5.blog.cz

ICQ: 381-1493-357

3 Tinka | Web | 3. ledna 2008 v 12:24 | Reagovat

Chudák Shal. Nechápu proč se k níá Lexa nechce znát...

4 Pád´o - girl | E-mail | Web | 10. ledna 2008 v 13:56 | Reagovat

ta Lexa je nějaká odrzlá, ne?:)

5 f | 17. ledna 2008 v 18:15 | Reagovat

Docela pěkně to začíná, ale jsou tam nějaký nesrovnalosti. Např.: Bela v tom vlaku ještě nemohla vědět že Sirius půjde do Nebelvíru, tak jakej krvezrádce? No ale jinak to jde:)

6 Tinna | 17. ledna 2008 v 21:12 | Reagovat

No, on se už předtím choval jako krvezrádce, protože se mu nelíbilo, jak se jeho rodina chová. Proto ten krvezrádce!! :-D Ale jinak čteš opravdu pozorně. Díky za upozornění!!!

7 Šketlinka | Web | 2. září 2008 v 19:47 | Reagovat

Docela dobrý jdu číst dál. Ale máš tam jednu chybu. Bella nemohla Siriusovi říkat krvezrádče, ptž ještě nebyl zařazenej...ale jinak hezký:D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama