3. první ŠKOLNÍ den

23. prosince 2007 v 8:39 | Tinna |  Co je na tom, že jsem mladší??
...,,slečno Foxová, můžete mi říct, jaktože jdete pozdě hned první hodinu??" Shalimar právě otevřela dveře do laboratoře, kde měli mít lektvary. Moc dobře věděla, že se zpozdila, měla to dobře naplánované, to si musela přiznat.
,,Nechtěla jsem zahálet hned první školní den!" odpověděla pohotově a svá slova doprovodila pokýváním hlavou. Třída se začala smát a james se naklonil k Siriovi:,,Tak tohle se mi snad zdá!!! Ani mi jsme nepřišli pozdě, a to chceme být největšíma záškodníkama na celý škole!"
,,No jo..." odpověděl šeptem Sirius a dál poslouchal ten vtipný rozhovor:,,...slečno Foxová, jestli ještě jednou si ze mě uděláte takovouhle legraci, budu nucen vám dát školní trest! Nemyslete si, že kvůli tomu, že jste mladší, budete mít protekci!" ve třídě to vzrušeně zašumělo-ona je mladší než oni a to jsou nejmladší na celé škole!!
,,To mám jako vám mluvit do hodiny, abyste mě dal školní trest?? To si děláte srandu ne?? A proč mě ho nemůžete dát hned teď!! Vždyť jsem se tolik snažila!" dupla nohou Shal a vzdorovitě se profesorce Jakebultrové podívala do očí.
Profesroce se naježily vlasy zděšením a téměř na ni zasyčela:,,Uděluji vám školní trest! V mém kabinetu v 8!"
Shal se usmála a posadila se vedle Siria, protože tam zbylo jediné volné místo. Sirius na to koukal jak baba na telenovelu a nezmohl se ani na slovo. Koneckonců by ho asi stějně nebylo slyšet, jelikož celá třída se pořád bavila o té nejnovější informaci, tedy že Shalimar je mladší než ostatní.
,,A teď vám povím, co budeme tento školní rok dělat..."
Shalimar šla sama po chodbě a hledala Lexu. Chtěla ji dohonit hned po hodině, ale profesorka ji zdr...
,,Tak co Foxová?? Jak se ti líbí ve škole?? Není to tu pro tebe ještě moc těžký??" ozval se za ní posměšnej hlas. Otočila se a hlavou vrazila do Pottera.
,,Co chceš Pottere??"
,,Jen se tě ptal.. To víš, asi seš ještě moc malá, abys věděla, že když se tě někdo na něco zeptá, má se odpovědět!" poučil ji Sirius. Shal se na něj zlostně podívala a pak si vzdychla:,,A vy asi máte ještě moc malej mozek na to, abyste pochopili, že mě nevytočíte tak snadno!"
,,Hele hele, spratek si vyskakuje!" přešel jamesův tón z posměšného v nebezpečný. Skoro šeptal a pomalu se hrbil, aby viděl Shal přímo do očí a pevně ji chytl za ruku.
,,Moc si nedovoluj, harante!" zasyčela mu do ucha, vysmekla se z jeho držení a běžela pryč, nejspíš hledat Lexu.
,,Ty vole, co když si na tebe něco vymyslí a ty dostaneš školní trest?!?" zděsil se Remus, James se Siriem nad tím však jen mávli rukou a šli dál.
...,,LEXO!!! LEXO!! LEXINO počkej!!" ječela Shal přes celou chodbu na dlouhý culík černých vlasů. Ten se ovšem vůbec neobtěžoval otočit.
Shal ji jen tak tak doběhla:,,Lexo, to ti ani nestojím za jedno pitomý otočení!!"
,,Ne!" křikla na ni Lexa přes rameno a odkráčela s kamarádkama. Shal tam stála jako opařená. Ta ona jí nestojí ani za otočení?? Jedno blbí otočení?? jedno jediný otočení??
,,Běž do háje!" křikla za ní Shalimar a rozběhla se pryč....
,,Kde je??" zeptal se už poněkolikáté Sirius netrpělivě. James si povzdychl:,,Nevím a je mi to jedno...Snad ses do toho malýho haranta nezabouchl??"
,,Tak to ani omylem!" odbyl ho Sirius a dál zíral ke dveřím. Otevřeli se a vešla...profesorka Prýtová, bylinkářství.
Postavila se k katedře a očima přehodnotila celou svoji novou třídu:,,A kterápak z vás je Shalimar Foxová??" zeptala se po chvíli hodnocení:,,Žádná?? To je ale divné...No nic, přísahala bych sice, že měla být ve vaší koleji, ale asi jsem se spletla...takže..."
Sirius byl celou dobu na trní, Shalimar však až do konce celého vyučování nepřišla.
Shalimar přemýšlela, kolik tak může být hodin. Už tu seděla pěknu dobu a začínala tuhnout ve svalech. Nelíbilo se jí tady. Všichni pořád říkají, že tohle období jejich života je to nejhezčí, ale vždyť tady to vůbec není hezký!! Já chci domů...Proč mě nemůže být tolik jako jim?? Můžu snad za to, že mě sem naši poslali dřív než je?? A proč jsou všichni tak zlý?? Myslím, že svého snu stát se největší průšvihářkou celých bradavických dějin se vzdám...Já chci zpět lexu...Lexo!! Do háje, proč mě nesnáší?? A ti kluci sou taky pěkně děsní!! Co mám dělat, co mám sakra dělat?? Já za to holt nemůžu, že sem mladší než oni!!
najednou sebevědomě zvedla hlavu: vždyť dneska má svůj první školní trest!!! To si nemůže nechat ujít...Navíc by jí to určitě nedarovala...
Rychle se zvedla a utíkala ke kabinetu profesorky Jakebultrové...
,,COpak škvrně, tak co trest?? Posrala ses strachy, že??" dobíral si ji Sirius, jen co ji uviděl vejít do společenské místnosti. Shalimar zatnula ruce v pěsti a nevšímavě kolem něj prošla, aby si mohla vzít peřinu.
,,Uražená??" zkusil to znovu James. Shalimar v duchu napočítala do dvaceti. Museli ji pořád tak štvát??
,,JO.." odpověděla v duchu, nahlas však řekla:,,Co si myslíš?? Tys ještě neměl školní trest??"podivila se naoko.
SIrius vřel vzteky, na venek se však stále choval normálně:,,Ty z toho máš nějakou radost!" procedil skrz zuby James.Tahle malá holka je začínala pořádně vytáčet.
,,Jo, mám...A teď laskavě...Můžeš pustit tu peřinu??" přehodila hovor na jinou kolej. Sirius peřinu ovšem pořád držel:,,A co když ne??"
,,Pusť ji!!!" zařvala na něj Shalimar, až se mu na okamžik zdálo, že se jí zúžili zorničky jako kočce.
,,NE!" oponoval dál Sirius.
Pleesskk!! Siriovi přiletěla z jevé strany taková rána, že si okamžitě začal utírat tvář. Ta...
,,DObrou!" obrátila se na něj Shal a zaplula do ložnice, odkud vzápětí zase vyletěla jako ptáček z hnízda.
,,Okamžitě vypadni!! Co sem ti řekla?? To máš jako sklerózu??" ozvalo se ze schodů. Kluci instinktivně zvedli hlavy a spatřili znovu tu malou nánu.
,,ne nemám...A ty nezapomínej, že tohle má být náášš pokoj!!" zařvala na oplátku Shalimar na někoho, koho kluci neviděli.
,,A ty nezapomínej na to, že jsem starší a tudíž si můžu dělat co chci! Vůbec nedokážu pochopit, jak taková nána jako ty, Shalimar, mohl ten klobouk poslat do Nebelvíru!! Měla bys být v Zmijozelu!"
,,Krávo!! Jedinej, kterej by si zasloužil bejt ve Zmijozelu, seš ty!!" zařvala Shalimar a vběhla zpět do společenské místnosti.
Sirius se po ní jako jedinej ani neobtěžoval otočit. James hlavu otočil a spatřil v jejích očích slzy.
,,Sirie.." zašeptal a upozornil na to tak svého nejlepšího kamaráda. Shalimar se bezradně chvíli rozhlížela a pak někam odběhla...
,,Andro??"
,,Siriusi!! Teď ne...Prosím..."
Sirius se naštval-vždyť se celý prázdniny neviděli!! A když jsou konečně oba v Bradavicích a oba v Nebelvíru, ona na něj prostě nemá chvilku.
,,Andromedo!"
,,Mám tu kámošku!"
,,to je mi jedno!" zabušil zase na dveře.
,,Není ti to jedno..." pokusila se odporovat Andromeda. SHalimar se však prudce zvedla, až jí o očí odlétly kapičky slz a otevřela dveře.
,,CO?? ty??" víc už toho nestihl říct, protože vyletěla ven a zmizela za rohem. Sirius tedy svou pozornost zaměřil na Andromedu:,,Co tady u tebe dělala??"
,,Nic! Jen.."
,,No, poslouchám!" prohlásil načuřeně Sirius a podupával nohou.
,,Víš, oni tady jsou na ni všichni hrozně hnusní. I ty!" ukázala na něj obviňujícně prstem:,,Její sestra jí vyhnala z pokoje, pak vy a pak se s Lexou ještě pohádala. Uznej, že na to, že jí bude teprv deset je to úctyhodný výkon!"
,,No ale c..."
,,Promiň že ti skáču do řeči...Bude spát u mě. Tedy u nás. S Jennou, se mnou a s Lucille!" informovala ho s přehledem Andromeda a zavřela mu před nosem dveře....
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 pepenka5 | E-mail | Web | 28. prosince 2007 v 15:23 | Reagovat

Andromeda má dobrý srdce že jí nechala u nich spát ... :-)

www.pepenka5.blog.cz

ICQ:  381-493-357

2 Tinka | Web | 3. ledna 2008 v 17:36 | Reagovat

Andromeda je úžasná...

3 Pád´o - girl | E-mail | Web | 10. ledna 2008 v 14:07 | Reagovat

Andromeda je fakt dobrá:)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama