4. Trest

29. prosince 2007 v 19:16 | Tinna |  Co je na tom, že jsem mladší??
Shalimar se probudila hned brzo ráno. Ještě pořád nebyla zvyklá, že nemá ranní trénink. Rychle se posadila, než si uvědomila, kde je.
,,Ufff, už jsem si myslela, že si umřela!" ozvalo se jí znenadání za hlavou. Shalimar se poplašeně otočila a spatřila tlemící se Andromedu.
,,Co, že, jako že já...Co???" zaječela nakonec Shal a rychle se začla oblíkat:,,Co to děláš?? proč tak spěcháš??" vykulila oči Jenna. Shal na oplátku udělala nechápavý obličej, až se Lucille rozesmála.
,,Shalimar. Je teprv šest ráno!! Škola začíná v osm...Máme dvě hoďky čas!" informovala ji Jenna s přehledem.
,,Fakt!!??!!" rozzářil se Shal obličej a naokamžik se jí zúžili oči:,,Mám prácičku...Něco jak využít volný čas. Mějte se!" vyběhla z pokoje.
,,Siriusi! Potichu! Všichni ještě spí!!" zaslechla, když scházela schody.
,,Jamesi! Tak mi nešlap na nohy! ty seš takovej slon!"
,,No dovol?? Furt lepší než žirafa!" ohradil se James. Shalimar ještě chvíli poslouchala, než si byla úúplně jistá, že tam nikdo není. Opatrně se vyplížila z nebelvírské společky a zahla za roh.
Měla přesný plán.
Vešla do velké síně, kde ještě nikdo nebyl a dala se do práce. Na to, že jí ještě nebylo ani deset uměla už hodně kouzel: Profesorům pod židle zastražila páchnoucí kouzlo, pod Zmijozelskou lavici dala kouzlo přechodného přinutí a a nad nebelvírký stůl vykouzlila svíčky, které poskládala do nápisu: Ještě se uvidí, kdo je největší záškodník na celý škole...S láskou Shal...
,,Slečno Foxová! Je to možné, že byste tohle všechno způsobila vy??" vyptával se profesor Brumbál a ukazoval přitom rukou na vzniklý zmatek ve Velké síni.
Shalimar se tam omylem podívala a začala se smát.
,,Slečno Foxová, tímto jste se myslím prozradila!" prohodil, už se ovšem také usmíval:,,Jen tak mezi námi, ty kouzla jste zvládla opravdu na jedničku!!" mrkl na ni a šel pomáhat profesorům v úklidu síně.
Kluci se na sebe udiveně podívali: To má opravdu všechno na svědomí ona??
,,Je fáákt dobrá!" uklouzlo náhodou Jamesovi. Sirius by to sice nikdy nepřiznal, ale v duchu si myslel to samé.
Během dalších měsíců se ukázalo, že Shalimar, ač je o tolik mladší, bude Pobertům silnou konkurencí.
,,Slečno Foxová!! Už jdete zase pozdě!" povzdechla si McGonagallová. Shal stála před katedrou a tvářila se jako neviňátko..,,Ale paní profesorko, já za to fakt nemůžu..."
,,Jasně, za to můžeme mi, ne??" zeptal se potichu Sirius Jamese, který se okamžitě začal dusit smíchy.
,,Pane Pottere, můžete mi říct, čemu se tak smějete??" zaostřila na ně McGonagallová.
,,Ničemu...Máme jen veselou povahu!" řekl Sirius a třída se zhroutila smíchy. I Shalimar u tabule měla co dělat, aby se nezačala smát.
,,Paní profesorko, oni mají opravdu veselou povahu. To zavinili oni, že jsem přišla pozdě!" ukázala na ně prstem a třída naráz zticha.
,,Co??? My nic, paní profesorko!" vypálil ze sebe vztekle James. Shalimar si založila ruce vbok a vztekle pohodila hlavou. Lexa se musela v duchu smát. Shalimar se táákk rychle naštve.
,,Jo jo..Víte co??" prohodila najednou klidně:,,...Uděláme remízu. Dostaneme trest všichni...Co vy na to??"
,,Ne...My nic neudělali!" opakoval navztekaně James.
,,Docela dobrý nápad. Koneckonců jste přišli pozdě taky. A tady slečna Piercová se k vám mileráda přidá, když je jí tak do smíchu, že??" Lexa se ani nepokusila odporovat, jenom se naštvaně podívala na Shalimar.
,,NO, takže co máme dělat, paní profesorko??" zeptala se Shalimar klidně, jelikož tohle už byl asi její stý trest. Siriovi se Shalimar celkem začínala líbit, nepřiznal by to však ani za mák.
,,Slečno Foxová, pane Blacku, pane Pottere, vás důrazně žádám o hůlky. Dostanete je zítra ráno!" všichni jmenovaní jí neochotně podali hůlky.
Potom se profesorka obrátila k zbývajícím, tedy k Lexe, Remusovi a Petrovi:,,promiňte, ale i Vás musím o hůlky požádat. Vy si pro ně ovšem přijděte hned po trestu."
Shalimar šibalsky mrkla na ostatní:,,Paní profesorko! To je diskriminace!!"
Minervě se blýsklo v očích:,,Ano, to je a já jsem na ni pyšná!" odvrátila tvář a otočila se k odchodu.
,,Paní profesrko?? A co že to vlastně máme dělat??" chtěl vědět Sirius.
,,No ano, vyčistěte všechny tyhle poháry!" a odkráčela strašit jinam. Shalimar se podívala na Lexu, ta však otočila hlavu na Jamese, ten na Remuse a ten na Siriuse. Ten se však taky nedal a honem se podíval zpět na začátek, tedy na Shal. Shalimar se opět obrátila na Lexu, ta na Jamese a ten by se asi zase podíval na Rema, kdyby ho Remus nezatrhl:,,Hele, toto jako mám udělat já?? Vždyť jsem ani nic neudělal!"
,,No jo! Měla by to udělat Shalimar!" vyjekla spokojeně Lexa. Shal přemýšlela, co vůbec její ségra dělá v Nebelvíru.
,,Jóó jasně, takže já to tady asi všechno uklidím za vás, že?? Tak mě aspoň může pomoct třeba tady Black!"
Sirius protočil oči a švihl po ní mycí houbou:,,Nech toho, harante!"
,,Ty toho nech, Blacku!" oplatila mu to rovnou vodou z kbelíku. Měla přesnou mušku, a Sirius byl zmáčenej jak myš.
,,Spratek si nějak moc vyskakuje!" přešel do zlověstného tónu. Remus i James se na sebe podívali plni zděšení, neboť Sirius tento tón používal opravdu málo.
,,Myslíš si, že mě tím tónem dostaneš?? Tak to si vedle. A navíc, měli bychom máknout, abysme to už měli za sebou." prohlásila rozhodně a dodala:,,Já tady totiž celou noc tvrdnout nechcu!"
Shal zvedla tu houbu, kterou po ní mrskl Black a začala čistit jeden z pohárů. Po chvíli se k ní přidal Remus s james a nakonec i Sirius.
,,Lexo, nechceš nám pomoct??" optala se s milým úsměvem Shal své starší sestry. ,,Ne!" zazněla odpověď.
,,Alexandro! Do háje, proč se musíš pořád chovat jako královna??" zakřičela jí Shalimar do tváře. Lexa to nevydržela a jendu jí vlepila.
,,Ty!" švihla rukou a Lexa poplašeně uskočila. james se Siriem se na to dívali značně skepticky, Remus však uznale vykřik:,,Foxová! ty jsi génius!"
,,Remi, já vím, že jsem asi naprostej blbec, ale co to právě udělala??"zajímal se James.
,,Vždyť umí kouzlit neverbálně bez hůlky!" zvolal pořád s obdivem Remus a hltal Shal pohledem.
,,moc se na mě nedívej. prostě kdo umí, ten umí!" usmála se mile Shalimar. Bylo to snad poprvé za celou dobu, kdy se usmála. James i Sirius se na ni podívali, Shalimar však jako by nikoho neviděla. kdyby se někdo namáhal podívat se jí do obličeje, spatřil by nádherné kočičí oči.
,,Tak budeš tu stát, Foxová, nebo nám taky pomůžeš??" otočil se Sirius na Shal. To byli poslední slova toho trestu...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Jak se ti líbí Záškodnická Abeceda??

Celkem dobrá 47.3% (26)
ÚÚža 41.8% (23)
No... 7.3% (4)
Fůůůůůjjjj 3.6% (2)

Komentáře

1 Tinka | Web | 3. ledna 2008 v 17:50 | Reagovat

Super!

2 Pád´o - girl | E-mail | Web | 10. ledna 2008 v 14:17 | Reagovat

krása:)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama