Tma-zamyšlení

24. prosince 2007 v 6:38 | Tinna |  Jeddd
TMA
Teď si nejspíš představíte černou a zlo. Zlo všeho druhu, jak víme, vylézá v noci. A nyní mi prosím řekněte, kdo na to přišel?? kdo přišel na to, že tma je zlá.
Lidé se dělí do tří skupin: 1. lidé, kteří berou tmu, jako nedílnou součást svého života a je jim fuk, asi jako to, že slunce zapadá na západě.
2. pak jsou tady lidé, kteří tmu milují. Tam se řadím i já.
3. skupinu tvoří většina lidí, kteří tmu nemají rádi nebo aspoň se v ní necítí dobře.
Ano, už od nejstarších věků si lidé představovali ve tmě různé duchy, upíry a strašidla. Možná to je tím, že ve tmě je mohl ulovit například takový šavlozubý tygr.
Znáte nějakého boha, který je hodný a vládne tmě??
Jediný doložený případ, který si myslím, že je správný, je bohyně Seléné z řecka. Bohyně Temného měsíce. Automaticky vás napadne, že musí být přece zlá, když vládne tmě, ale nepotřebují lidé při Novu(a tedy v největší tmě) největší ochranu??
Proč si myslíte, že tma dostala synonyma jako: zlá, temno, temná atd..??
Možná to bude tím, že lidé ve tmě nevidí, co se kolem děje, kdo je kolem nich a kde jsou.Ve tmě se tké objevují stíny, které lidé už od dávnověku (a teď malé děti) označují za duchy.
Když to ale vezmete z mojí strany, musíte připustit, že tma je úžasná, magická, tajemná a dobrodružná. Toulat se hodiny ve tmě vám přece bezvadně pročistí hlavu!!
Další věci týkající se špatné pověsti tmy je, že lidé vždy slyší: zabil ho pod rouškou tmy. Je sice pravda, že velmi málo slyšíte, že ho zabil za bílého a slunečného dne. Lidé se asi chtějí opravdu schovat do tmy, aby nebyli vidět. Tma jako by vás kryla. Aspoň mě tedy připadá, že si můžu dělat co chci.
Nikde nikdo, nikdo mě nevidí, neslyší, neposuzuje.
Můžete si dělat, co chcete: zpívat společně s MP3, tancovat, běhat, křičet(i když to bych vám nedopuručovala) nebo...já už nevím.
Dospělí asi tenhle pocit svobody a dobrodružství neznají, protože jsou většinou zásadně proti, abychom se v noci toulali sami venku.
Lidě si tedy vymýšlejí spousty možností, proč nesnášíme tmu, jako například, že tma v nás probouzí depresi. Že depresi musíme léčit ve světle. Na mě působí světlo v depresi asi ještě hůř.
Taky se říká, že tam, kde mají půl roku noc, je víc alkoholiků, sebevrahů, atd... Ale pozor! Mnozí zapomínají, že tam nemají tmu jako v pytli, ale spíš šero. A o šeru já nemluvím. Šero a tma je rozdíl. Šero na vás totiž může působit tak, jak se říká, ale já myslím, že tma nikdy.
Tmy se lidé bojí, protože ji neznají. Neví, co si o ní mají myslet.
Já osobně si myslím, že den je mnohem nebezpečnější než tma. Ve dne každý vidí, co se kde děje, nikde se neschováte, ani neutečete.
Tma, to je něco jako jiný svět-ve dne jste někdo a v noci jiný. Vemte si jako příklad, že si tohle lidé uvědomovali už v minulých letech. Jako příklad použijme třeba vlkodlaka. Jednu noc v měsíci se mění na krvelačnou bestii. Ale jen v noci, ne ve dne.
Pak Hyde se taky v noci měnil na pana Jeckila. Z dobra na zlo. Den je pokaždé dobro a noc zlo. Světlo a tma. Musíme si ale přiznat, že to je asi tím, že potřebujeme vytvářet protiklady-Jing a Jang, tma a světlo. Obojí jsou protiklady a obojí je dobro a zlo. Jako v pohádkách. Lidé si musí prostě přidělávat práci a pak už nechtějí nic měnit. Bylo asi divné, kdyby jste měli za 24 hodin jenom dobro, asi by to byla nuda a tak si musíme přetrpět, že chudinka noc je špatná. Tak to ale zůstane a my s tím už nic nenaděláme, takže proč si přidělávat starosti.
Závěr je asi takový: Neberte věci s předsudky, jaké už si lidé vytvořili, a radši si vytvořte vlastní názor.
Ale snažte se aspoň pochopit, proč je to tak, jak to je....
....Tak tohle je moje mluvní cvičení do školy. Jestli jste si toho ještě nevšimli, bylo o tmě.
Všem se to prž hrozně líbilo. CO myslíte???
PS: Svoje názory pište prosím do komentíků :-)) PLS....díky
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama